Whatsapp Destek

TIBBİ SEKRETERLİK VE HASTA KABULU

Tıbbi Sekreterlik – Hasta Kabul İşlemleri Eğitimi

Sağlık kurumlarının Türkiye genelinde de artış göstermesiyle birlikte bu alanlarda görev alabilecek eğitimli personele olan ihtiyaç da artmaya başlamıştır. Tıbbi sekreterlik mesleği de günümüzün en popüler meslekleri arasında yer almaktadır. Eğitim sayesinde profesyonel sağlık personellerinin sektöre kazandırılması da hedeflenmektedir.

Bu Eğitimi Kimler Alabilir?

Tıbbi sekreterlik eğitimi sağlık sektöründe çalışmak isteyenler ve en az lise mezunu olanlar tarafından alınabilecek bir eğitimdir. Tıbbi sekreterlik eğitimi alanlar hasta kabul bölümlerinde görevlerine başlayabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin İçeriği Nedir?

Tıbbi sekreterlik eğitimi içeriğinde doküman hazırlama ve raporlama gibi temel konular yer almaktadır. Sekreterlik tanımı ve görevleri, tıbbi terimler, sosyal yaşam ve iş hayatında iletişimin önemi, hastane tanımı ve türevleri ile hasta tedavi hizmetleri gibi konulara da yer verilmektedir. Bunlar dışında;

Hasta kabul kayıt ve hasta tanıma süreci – Hasta-çalışan güvenliği – Sağlık kurumlarında iletişim – Sağlık kurumlarında hijyen – Sağlık psikolojisi – Hasta taburcu süreci ve çeşitleri – Hasta iletişim yönetimi – Doktor uzmanlıkları – Sağlık işletmelerinde risk yönetimi – Zor hastalarla iletişim – Tıbbi malzeme yönetimi – Halk sağlığı – Sağlık kurumlarında otomasyon – Tıbbi terminoloji – Hasta takip ve kayıt programı eğitimi – Sağlık bilişimi yönetimi

İstihdam Alanları / İş Olanakları

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler; – Devlet, üniversite ya da araştırma hastanelerinde (sözleşmeli olarak), – Özel hastanelerde (kadrolu olarak), – Polikliniklerde, – Tıbbi laboratuvarlarda, – Aile hekimleri merkezlerinde, – Diş hekimliği kliniklerinde, – Tıp merkezleri v.b. yerlerde çalışabilirler.

SERTİFİKA

Eğitimlerini başarıyla bitiren katılımcılarımıza sağlık kurumlarının personel alımında en çok tercih edilen Türkiye Sağlık Vakfı Sertifikası ve Informa Akademi Sertifikası verilmektedir.

EĞİTİM YÜZ YÜZEDİR. ONLİNE OLARAK UZAKTAN SEÇENEĞİMİZ DE BULUNMAKTADIR.

EĞİTİM TARİHLERİ:

EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 ARALIK 2019

PAZARTESİ-ÇARŞAMBA 16:00-19:00 (4 HAFTA)

EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 ARALIK 2019

PERŞEMBE-CUMA 13:00-16:00 (4 HAFTA)

EĞİTİM BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 OCAK 2020

CUMARTESİ-PAZAR 17:00-20:00 (4 HAFTA)

 

KATILIMCI SAYISI: MAKSİMUM 12 KİŞİ 

EĞİTİM ÜCRETİ: 400 TL