Whatsapp Destek

Ercan ERSEÇ

Proje Koordinatörü-İK Yönetim Danışmanı

 

1955 Bursa doğumlu.

Bursa(Uludağ) Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesinin ilk mezunlarından biri olarak İşletme İktisadı Bölümünden Başarı Derecesi ile 1978 yılında mezun olmuştur.

1979 yılında (Bursa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale illerini kapsayan 2700 kişinin çalıştığı) Devlet Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğünde Program Bütçe Şefi olarak başladığı çalışma hayatında sırası ile ;

1979-1983 yılları arasında Bölge Program ve Bütçe Şefi,

1983-1985 yılları arasında Bölge Personel Şefi,

1985-2006 yılları arasında da DSİ 1.Bölge Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.

2006 yılından bugüne kadar da Anadolu merkezli şirketler içerisinde 500 Büyük Şirket arasında yer alan kuruluşlarda “İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Müdürlüğü” ile “Genel Müdürlük” görevlerini yürütmüştür.Bu dönem de, İnsan Kaynakları alanında yaptığı çalışmalarla çalıştığı firmanın Ekonomist ve Capital dergilerinin ortaklaşa olarak her yıl düzenlediği geleneksel yarışma da 2011 yılında “İstihdam ve İnsan Kaynakları” alanında Anadolu’da ki 500 Büyük Şirket arasında 4.(dördüncü) olmasını sağlamıştır.

Çalışma hayatı boyunca İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri alanında Yurt içi ve Yurt Dışı birçok etkinliğine yönetici, konuşmacı, eğitmen ve danışman olarak katılmıştır.

Üniversite yıllarında Bursa Devlet Tiyatrosunda tiyatro eğitimi alan ve aynı tiyatro içerisinde tiyatro çalışmalarında bulunmuştur.

Ayrıca; Ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri ile sportif organizasyonlarda yönetici olarak yer almasının yanında iki dönemde Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.